NANOTECHNOLOGIA I stopień
Studia pierwszego stopnia
Studia na kierunku NANOTECHNOLOGIA przeznaczone są dla osób, które chcą zdobyć pogłębioną wiedzę w zakresie nanotechnologii - nowej nauki zajmującej się projektowaniem, tworzeniem i badaniem materiałów, urządzeń oraz układów w skali nano, czyli na poziomie pojedynczych atomów, cząsteczek i ich klastrów. Nanotechnologia zaliczana jest do technologii kluczowych, a badania naukowe prowadzone w tym zakresie mają nadany specjalny priorytet.
To, co nazywamy nanotechnologią, jest wypadkową wielu dyscyplin wspomagających m.in. fizyki czy inżynierii biomedycznej mających zastosowanie w licznych tradycyjnych branżach. Dlatego studenci zdobywają wiedzę z zakresu praw fizyki i chemii rządzących budową materii i ich wpływem na właściwości strukturalne, magnetyczne i elektryczne nanomateriałów. Studenci zapoznają się z nowoczesnymi technikami wytwarzania nanomateriałów, metodami badań nanomateriałów i ich dominującym współcześnie zastosowaniu w inżynierii biomedycznej. Zdobyta w trakcie studiów wiedza stanowić będzie wprowadzenie do prowadzenia dalszych badań naukowych w zakresie nanotechnologii.
Nanotechnologia z dużym powodzeniem jest już wykorzystywana w wielu obszarach - m.in. w elektronice (wykorzystując nanokrystaliczne materiały magnetyczne), technologiach materiałowych (wytwarzanie i projektowanie nowych materiałów o niezwykłych właściwościach jak np. materiałów bardzo lekkich o dużej wytrzymałości mechanicznej, niełuszczącej się farby, niebrudzących się tkanin, szyb itp.), medycynie (np. nanobiosensory, nanosystemy dostarczania leków, nanoroboty), w kosmetologii (kremy, filtry) i in. Fuzja elementów z fizyki i inżynierii biomedycznej daje w efekcie nanotechnologiczne materiały i urządzenia o niespotykanych dotąd właściwościach i zastosowaniach w medycynie.
Specjalności
Brak
Sylwetka absolwenta
Celem kształcenia jest przygotowanie inżynierów nanostruktur zdolnych do podjęcia pracy w jednostkach przemysłowych i usługowych, których działalność oparta jest o wykorzystanie osiągnięć nanotechnologii. Profil kształcenia jest zogniskowany na rozwoju innowacyjnych produktów i aplikacji opartych na mikro- i nanotechnologii. Uzyskane wykształcenie jest na tyle uniwersalne, że pozwoli na podejmowanie pracy we wszystkich dyscyplinach nauk przyrodniczych, jak i szeroko rozumianej technice. Jednocześnie stanowi to istotny czynnik rozwoju gospodarczego w obszarze zaawansowanych technologii.
Koordynator praktyk
Zasady organizacji praktyk
Materiały do pobrania :
• UMOWA - ZAWODOWE PRAKTYKI STUDENCKIE
• WZÓR PODANIA O ZALICZENIE PRACY JAKO PRAKTYKI
• SKIEROWANIE NA PRAKTYKĘ ZAWODOWĄ
• Lista firm, które mają podpisany List Intencyjny i które przyjmują studentów WM na praktyki
Zasady przeporwadzania procedury antyplagiatowej
Regulamin prac dyplomowych na Wydziale Mechanicznym
Dokumenty do pobrania
• Załącznik 2 - Oświadczenie o oryginalości pracy
• Załącznik 3 - Oświadczenie o udostępnianiu pracy dyplomowej BL
• Załącznik 4 - Podanie o zgodę na przeprowadzenie egzaminu dyplomowego w trybie na odległość
• Załącznik 5 - Podanie o przesunięcie terminu złożenia pracy dyplomowej
• Załącznik 6 - Zasady skladania prac-2020-2021-BOSY BL 18.05.21 - poprawione 25 maja 2021 BL
• Załącznik 7 - Oświadczenie o udziale w realizacji pracy - Wydział Mechaniczny
• Załącznik 8 - Układ pracy dyplomowej - Wydział Mechaniczny
• Załącznik 9 - Protokół egzaminu dyplomowego - Wydział Mechaniczny - zatwierdzone RW 16.11.2016
Złożenie pracy dyplomowej
Termin złożenia pracy dyplomowej upływa 30 czerwca. Po przekroczeniu tego terminu student zobowiązany jest do złożenia w BOS 2 podania do Dziekana Wydziału o przesunięcie terminu złożenia pracy dyplomowej. Podanie musi być zaopiniowane przez promotora i powinno zawierać informację o stopniu zaawansowania pracy.
Dokumenty wymagane przy odbiorze dyplomu
• dowód osobisty (potwierdzenie tożsamości)
• podpisana karta obiegowa
• legitymacja studencka
• potwierdzenie uiszczenia opłaty za dyplom